Psy

Przepisy dotyczące pasów bezpieczeństwa dla zwierząt – które stany wymagają zapinania pasów?

Zobacz także

Więcej zwierząt podróżuje więcej! Według badania APPA National Pet Owners Survey z lat 2023-2024, 66% amerykańskich gospodarstw domowych posiada zwierzę domowe, co odpowiada 86,9 milionom gospodarstw domowych. Ankieta przeprowadzona przez Hilton w 2022 r. wykazała, że 55% respondentów posiadających zwierzęta domowe planowało podróżować ze swoim futrzanym przyjacielem w przyszłym roku. Ponieważ podróże ze zwierzętami stają się coraz bardziej powszechne, stany reagują przepisami dotyczącymi przytrzymywania zwierząt w samochodach, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Dlaczego potrzebujemy przepisów dotyczących przytrzymywania zwierząt w samochodzie

Badania wykazały, że mniej niż 20% właścicieli zwierząt zapina pasy swoim futrzanym towarzyszom podczas podróży. Przekłada się to na dziesiątki milionów zwierząt przewożonych w pojazdach bez zapiętych pasów!

Jest to nie tylko potencjalnie zagrażające życiu zwierząt, ale także niebezpieczne dla ich rodzin – i wszystkich innych na drodze.

Weźmy pod uwagę, że w przypadku zderzenia przy prędkości 50 mil na godzinę, 10-kilogramowy pies bez pasów uderzyłby w deskę rozdzielczą, siedzenie lub innego pasażera z siłą około 500 funtów. To więcej niż wystarczająco, by wyrządzić poważne szkody człowiekowi i psu.

Wyobraźmy sobie teraz, jakie obrażenia mógłby odnieść w wypadku pies taki jak Myles, który waży 50 funtów!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsze przetestowane pod kątem zderzenia szelki dla psa do samochodu

Możliwa odmowa wypłaty odszkodowania

Poza możliwymi obrażeniami i konsekwencjami prawnymi, podróżowanie z niezabezpieczonym zwierzęciem wiąże się z dodatkowymi konsekwencjami. Jeśli miałeś wypadek i zrobiłeś coś, co się do niego przyczyniło, firma ubezpieczeniowa może odrzucić twoje roszczenie.

Otrzymanie mandatu związanego z przepisami dotyczącymi przytrzymywania zwierząt w samochodzie lub przepisami dotyczącymi rozproszonego kierowcy wskazuje na częściową winę. Jeśli zgłosisz roszczenie do firmy ubezpieczeniowej, otrzyma ona te informacje. A jeśli Twoje roszczenie zostanie odrzucone, sytuacja może być katastrofalna finansowo, oprócz fizycznej i emocjonalnej traumy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Skrzynie i transportery przetestowane pod kątem zderzeń, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo

Stany, w których zwierzęta muszą być przypięte w pojazdach

Obecnie żadne prawo federalne nie wymaga, aby zwierzęta domowe były przypięte w pojeździe, a spośród 50 stanów tylko trzy mają przepisy, które wyraźnie wymagają, aby psy zapinały pasy w samochodzie – Rhode Island, Hawaje i New Jersey.

Hawaje

Hawajskie prawo dotyczące trzymania zwierząt w samochodzie stanowi, że żadna osoba nie może trzymać na kolanach lub pozwalać na przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie kierowcy jakiegokolwiek zwierzęcia, które zakłóca „kontrolę kierowcy nad mechanizmem napędowym pojazdu”. Grzywny wynoszą 97 dolarów za jazdę z psem na kolanach i 57 dolarów za posiadanie zwierzęcia luzem w jadącym pojeździe.

New Jersey

W New Jersey zwierzęta w poruszających się pojazdach muszą być przewożone w transporterze lub zapięte pasami bezpieczeństwa. Niezastosowanie się do tego wymogu może skutkować grzywną w wysokości od 250 do 1000 dolarów.

Rhode Island

Prawo Rhode Island wymaga, aby zwierzęta domowe znajdowały się pod fizyczną kontrolą osoby innej niż kierowca lub były przytrzymywane za pomocą klatek, uprzęży lub pasów bezpieczeństwa. Za naruszenie tego prawa grozi grzywna w wysokości do 200 USD.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Czy pozostawianie zwierząt samych w pojeździe jest nielegalne?

Przepisy dotyczące rozproszonego kierowcy

Nawet jeśli nie podróżujesz tam, gdzie obowiązują przepisy dotyczące przytrzymywania zwierząt domowych, nadal możesz otrzymać mandat za rozproszoną jazdę, jeśli Twój szczeniak jest niezabezpieczony i zostaniesz zatrzymany lub ulegniesz wypadkowi. Następujące stany uchwaliły przepisy, które mogą zapewnić ochronęsekwencje dotyczące transportu zwierząt bez ograniczeń.

Arizona

Kierowcy z Arizony mogą zostać oskarżeni na mocy przepisów dotyczących jazdy w rozproszeniu, jeśli prowadzą samochód ze zwierzęciem na kolanach lub jeśli funkcjonariusz policji stwierdzi, że metoda transportu stwarza niebezpieczną sytuację.

Connecticut

Kierowcy w Connecticut mogą zostać oskarżeni na podstawie przepisów dotyczących rozproszonej uwagi, jeśli prowadzą samochód ze zwierzęciem na kolanach.

Iowa

W stanie Iowa jazda z zasłoniętą widocznością jest wykroczeniem, za które grozi grzywna. Rozsądne jest założenie, że posiadanie zwierzaka na kolanach może zasłaniać widok.

Maine

Kierowcy w stanie Maine ryzykują naruszenie przepisów dotyczących rozproszonej uwagi kierowcy, jeśli prowadzą pojazd ze zwierzęciem na kolanach.

Massachusetts

W stanie Massachusetts kierowcy nie mogą pozwalać na umieszczanie w pojeździe czegokolwiek, co mogłoby zakłócać lub utrudniać prawidłowe działanie pojazdu. Z pewnością posiadanie zwierzaka na kolanach może stanowić naruszenie tego prawa.

Karolina Południowa

W Karolinie Południowej kierowcy ryzykują mandat za zaniedbanie lub inne wykroczenie podczas jazdy ze zwierzęciem na kolanach, jeśli funkcjonariusz uzna sytuację za niebezpieczną.

Waszyngton

Statut Waszyngtonu dotyczący rozproszonego kierowcy nie wspomina konkretnie o niezabezpieczonych zwierzętach domowych. Ustawodawcy i funkcjonariusze policji wspominali jednak o posiadaniu luźnego zwierzaka lub takiego, który jedzie na kolanach kierowcy, jako o potencjalnym rozpraszaniu uwagi – takim, które może być uznane za drugorzędne naruszenie, jeśli kierowca zostanie zatrzymany z innego powodu – ale nie wystarczyłoby do zainicjowania zatrzymania ruchu.

Waszyngton D.C.

Prawo Washington D.C. dotyczące rozproszonej jazdy wyraźnie wymienia „interakcję ze zwierzętami domowymi” jako rozproszenie uwagi, które może skutkować naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Grzywna za pierwsze wykroczenie wynosi 100 USD.

Wisconsin

W Wisconsin jazda ze zwierzęciem na kolanach narusza prawo dotyczące nieuważnej jazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Jak odbyć podróż krajową ze zwierzętami?

Niejednoznaczne przepisy stanowe dotyczące transportu zwierząt domowych

Wreszcie, istnieje wiele stanów, w których obowiązują przepisy, które mogą mieć zastosowanie do niezabezpieczonych zwierząt domowych w pojazdach.

Alabama

Przepisy Alabamy dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt mogą zostać zastosowane, jeśli funkcjonariusz policji stwierdzi, że sposób transportu zwierzęcia narusza przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt lub zagraża zwierzęciu.

Missisipi

W Mississippi „przewożenie lub przetrzymywanie zwierzęcia w okrutny sposób” jest wykroczeniem. Możliwe jest rozszerzenie tego na transport zwierzęcia bez należytej dbałości o bezpieczeństwo.

Ohio

Obecne przepisy Ohio dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt stanowią, że żadna osoba nie może przewozić ani transportować zwierzęcia w okrutny lub nieludzki sposób.

Oklahoma

Przepisy Oklahomy dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt stanowią, że przewożenie zwierzęcia w pojeździe w okrutny lub niehumanitarny sposób jest wykroczeniem.

Tennessee

Przepisy Tennessee dotyczące znęcania się nad zwierzętami stanowią, że przewożenie lub przetrzymywanie zwierzęcia w okrutny sposób jest nielegalne.

Teksas

Przepisy dotyczące zakłócania porządku w Teksasie stanowią, że przewożenie lub przetrzymywanie zwierzęcia w okrutny sposób jest przestępstwem.

Utah

Zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania okrucieństwu w stanie Utah, przewożenie lub przetrzymywanie zwierzęcia w okrutny sposób jest nielegalne.

Vermont

Przepisy Vermont dotyczące zdrowia zwierząt i transportu zwierząt zabraniają przewożenia jakichkolwiek zwierząt w okrutny sposób.lub niehumanitarny sposób.

Wirginia

Przepisy stanu Wirginia wymagają od właścicieli zapewnienia odpowiedniej opieki zwierzętom towarzyszącym podczas transportu.

Waszyngton

Waszyngtońskie przepisy dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt uznają za wykroczenie transport zwierząt w sposób, który może stanowić zagrożenie dla zwierzęcia lub bezpieczeństwa publicznego.

Wisconsin

Przepisy Wisconsin dotyczące przestępstw przeciwko zwierzętom sprawiają, że przewożenie zwierzęcia w pojeździe lub na pojeździe w okrutny sposób jest nielegalne.

Przepisy stanowe regulujące transport zwierząt w ciężarówkach z otwartym łóżkiem

Przewożenie zwierzęcia w otwartym łóżku ciężarówki to katastrofa, która może się wydarzyć. Zwierzęta mogą nie tylko wypaść i doznać obrażeń, ale także nie mają żadnej ochrony podczas kolizji.

Oprócz tych niebezpieczeństw, ekspozycja na warunki atmosferyczne może prowadzić do wyczerpania cieplnego lub hipotermii. A w słońcu podłoga może stać się wystarczająco gorąca, aby poparzyć łapy zwierząt.

Aby pomóc złagodzić niektóre z tych niebezpieczeństw, w następujących stanachprzewożenie niezabezpieczonych zwierząt w otwartej skrzyni ładunkowej ciężarówki jest nielegalne:

  • Connecticut
  • Maine
  • Massachusetts
  • Minnesota
  • New Hampshire
  • Oregon
  • Waszyngton

Upewnienie się, że wszyscy wrócicie do domu razem, jest najważniejszą częścią podróży ze zwierzęciem. Mamy nadzieję, że zrozumienie stanowych przepisów dotyczących pasów bezpieczeństwa dla zwierząt zachęci Cię do zapinania pasów podczas podróży!

Zobacz także

(Odwiedzono 73 423 razy, 9 odwiedzin dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.