Psy

Zwiedzanie Parku Narodowego Acadia z psami

Zobacz także

Z ponad 100 milami szlaków do wąchania, drogami dla powozów do zwiedzania i bezpłatnymi autobusami, które pozwalają na przewóz zwierząt, zwiedzanie Parku Narodowego Acadia z psami to prawdziwa gratka dla całej rodziny!

Dotarcie do Parku Narodowego Acadia wymaga zaangażowania. Położony na dalekim północno-wschodnim krańcu Ameryki, nie jest miejscem, do którego trafia się tak po prostu. Boston jest najbliższym dużym miastem, a to 250 mil jazdy!

Ale, jak większość rzeczy, które wymagają trochę wysiłku, korzyści Acadii znacznie przewyższają inwestycję. A dla osób podróżujących ze zwierzętami jest to jeden z parków narodowych, który na pewno nie zawiedzie!

Rzeźbienie Acadii

Lodowce rzeźbiły ten wspaniały krajobraz przez tysiące lat. Pozostawiły po sobie zaokrąglone szczyty górskie i głębokie doliny, w których obecnie znajdują się słodkowodne jeziora i stawy. Postępujący i cofający się lód zetarł warstwy powierzchniowe, odsłaniając różowy granit, który czyni ten obszar tak wyjątkowym.

Teraz ty i twoje psy możecie kontemplować te monumentalne siły, podziwiając spektakularne piękno Acadii.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsze amerykańskie parki narodowe przyjazne psom

Psy w Parku Narodowym Acadia

Bez względu na preferencje lub poziom umiejętności, znajdziesz przyjemne sposoby na odkrywanie Parku Narodowego Acadia z psami. Dla miłośników pieszych wędrówek przygotowano 100 mil szlaków przyjaznych zwierzętom – od nizinnych ścieżek po górskie wspinaczki.

Jeśli wolisz spacery lub jazdę na rowerze, na Ciebie i Twojego pupila czeka 45 mil historycznych dróg powozowych.

A jeśli wolisz jazdę samochodem, 27-milowa malownicza pętla oferuje spektakularne widoki. W trakcie wędrówki będziesz mieć wiele okazji do rozprostowania nóg.

Acadia jest jednym z najbardziej przyjaznych zwierzętom parków narodowych w kraju, więc zaplanuj zwiedzanie go ze swoim najlepszym przyjacielem! Oprócz większości szlaków i wszystkich dróg dla powozów, zwierzęta są mile widziane w większości miejsc publicznych oraz w bezpłatnych autobusach kursujących po całym parku i wokół wyspy.

Zasady dotyczące zwierząt w Parku Narodowym Acadia

  • Zwierzęta domowe muszą być zawsze na smyczy, a wszystkie nieczystości muszą być sprzątane i odpowiednio usuwane.
  • Zwierzęta są mile widziane na 100 milach szlaków i 45 milach dróg powozowych w całym parku.
  • Kempingi Blackwoods, Seawall i Schoodic Woods zezwalają na pobyt zwierząt.
  • Na Isle au Haut zwierzęta są dozwolone tylko na jednodniowe wędrówki.
  • Zwierzęta nie mogą przebywać w budynkach publicznych, podczas programów prowadzonych przez strażników, na kempingu Duck Harbor, w Wild Gardens of Acadia oraz na plażach Sand Beach (od 15 czerwca do 8 września) i Echo Lake Beach (od 15 maja do 15 września).
  • Niektóre szlaki są zamknięte dla zwierząt z powodu trudnego terenu.
  • Większość jezior w parku to publiczne źródła wody. Zwierzęta i ludzie nie mogą w nich pływać.

Uczyń swojego psa strażnikiem BARK

Psy mają możliwość zostania BARK Rangers w Parku Narodowym Acadia. Program ten uczy właścicieli psów, jak ważne jest przestrzeganie zasad B.A.R.K. podczas wizyty w Acadii.

Psy, które ukończą ten krótki program, mogą zostać zaprzysiężone jako Bark Rangers. A ich właściciele będą uprawnieni do zakupu specjalnej obroży Bark Ranger jako pamiątki z wizyty. Przywieszki są dostępne w Eastern National Bookstore w Hulls Cove Visitor Center.

READ WIĘCEJ ⇒ 60 parków narodowych, w których Twój pies może być strażnikiem BARK

Odkrywanie Parku Narodowego Acadia z psami

Mając tak wiele do odkrycia w Acadii, oto kilka atrakcji, których nie będziesz chciał przegapić.

Pętla widokowa parku

Przejazd Park Loop Road to świetny sposób na zorientowanie się w terenie po przybyciu do Acadii. Chociaż ma ona tylko 27 mil, zaplanuj, że zajmie to od dwóch do trzech godzin z przystankami na podziwianie krajobrazów i być może krótki spacer do kilku punktów widokowych.

Jest to miejsce, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków na surową linię brzegową i strome klify, więc daj sobie dużo czasu, aby to wszystko zobaczyć.

Jordan Pond House

Restauracja Jordan Pond House znajduje się po zachodniej stronie Park Loop Road z widokiem na Jordan Pond w Seal Harbor. Psy są mile widziane na werandzie lub przy stołach piknikowych na trawniku podczas lunchu, popołudniowej herbaty lub kolacji. Tutejsza kuchnia słynie z pieczonych popovers, domowych lodów i świeżych owoców morza z Maine!

Jeśli skusiłeś się na lody popover (i sugeruję, abyś to zrobił!), szlak wokół Jordan Pond zapewnia możliwość spalenia niektórych z tych kalorii.

Ścieżka biegnie dookoła jeziora. Zachodnia strona jest bardziej kamienista, a wschodnia to łatwy spacer. Ale dobrą wiadomością jest to, że obie strony zapewniają spektakularne widoki, z North Bubble i South Bubble w tle.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 6 prostych wskazówek, jak zrobić świetne zdjęcia psa

Drogi dla powozów

Czterdzieści pięć mil dróg dla powozów, zbudowanych w latach 1913-1940, wije się przez serce Akadii. Ich budowa została opłacona i nadzorowana przez Johna D. Rockefellera, Jr., aby on i inni mogli cieszyć się parkiem na bezsilnikowych drogach. Pierwotnie przeznaczone dla koni i powozów, drogi te są obecnie popularne wśród spacerowiczów i rowerzystów.

W biurze parku można otrzymać mapę dróg powozowych, na której zaznaczono 17 kamiennych mostów. Każdy most ma unikalną konstrukcję i obejmuje strumienie, wodospady, drogi i klify.

Wybraliśmy sześciomilową trasę wokół Eagle Lake. Był to idealny sposób na doświadczenie spokoju parku z Busterem i Ty’em.

Góra Cadillac

Chcesz zobaczyć wschód słońca z góry Cadillac? Znajduje się ona na wysokości ponad 1500 stóp nad poziomem morza i roztacza się z niej widok na zatokę usianą wyspami i rozległy Ocean Atlantycki. Ale aby być tam o świcie, trzeba planować z wyprzedzeniem!

Od końca maja do końca października wymagana jest rezerwacja pojazdu, aby wjechać na szczyt góry Cadillac. Karnety na wschód słońca są udostępniane o 10 rano czasu wschodniego na dwa dni przed datą wizyty i szybko się wyprzedają. Rezerwacje dzienne są dostępne z trzymiesięcznym wyprzedzeniem i są łatwiejsze do zdobycia.

Należy pamiętać, że rezerwacja pojazdu na Cadillac Summit Road jest dodatkiem do biletu wstępu do parku. Na szczęście można je kupić przed wyjściem z domu na stronie Recreation.gov.

Poza Acadia z psami

Oprócz tego, że Acadia jest jednym z najbardziej przyjaznych zwierzętom parków narodowych, znajduje się również w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych. Każdego roku park odwiedza ponad 4 miliony turystów. Taka liczba osób w jednym miejscu oznacza, że może być tam tłoczno. Jeśli szukasz wytchnienia od tłumów, zaplanuj spędzenie dnia na zwiedzaniu następujących obszarów poza parkiem.

Zabawa bez smyczy w Little Long Pond

Little Long Pond to park o powierzchni 1000 akrów położony tuż poza granicami Acadii. Dawniej należący do rodziny Rockefellerów, teren ten został podarowany i jest zarządzany przez Land and Garden Preserve.

Psy mogą spuszczać swoje smycze, pływając w stawie, buszując po lesie i łąkach lub spacerując po szlakach i drogach dla powozów. Pamiętaj tylko, aby podczas wizyty przestrzegać wytycznych dla właścicieli psów!

To miejsce nie jest oznaczone żadnym znakiem drogowym. Należy więc wypatrywać charakterystycznej bramy w Bracy Cove między Seal Harbor i Northeast Harbor.

Odwiedź Bass Harbor

Wielu odwiedzających Acadię nigdy nie zapuszcza się poza Park Loop Road i miasto Bar Harbor. Chociaż jest to zabawne małe miasteczko, może wydawać się nieco zatłoczone – zwłaszcza jeśli próbujesz poruszać się po nim z psem.

Jeśli chcesz odpocząć od tłumów, wybierz się na przejażdżkę do Bass Harbor. Zatrzymaj się przy stacji Bass Harbor Head Light Station, a następnie zjedz coś w Seafood Ketch na Shore Road. Patio jest przyjazne dla zwierząt, owoce morza są prosto z doku, a widoki nie do pobicia!

Półwysep Schoodic

Zdecydowana większość Parku Narodowego Acadia znajduje się na wyspie Mount Desert, w pobliżu miasta Bar Harbor w stanie Maine. Aby uzyskać bardziej spokojne wrażenia, odwiedź 5% parku położonego na półwyspie Schoodic w pobliżu Winter Harbor – zaledwie 5 mil na wschód od Mount Desert Island.

Półwysep ten różni się od Mount Desert Island na kilka sposobów – ale przede wszystkim jest mniej zatłoczony. Możesz przejechać się drogą Schoodic Loop Road, która jest otwarta przez cały rok i biegnie w jedną stronę od kempingu przez około 6,5 mili. Można też pojechać pętlą z Winter Harbor do Schoodic Point, a następnie do Birch Harbor, wydłużając trasę do 10 mil. Po drodze natkniesz się na kilka malowniczych i przybrzeżnych przystanków.

Od Schoodic Loop Road znajdziesz szlaki do Schoodic Trail System, które wahają się od łatwych do wymagających. Rowerzyści mają do dyspozycji ponad 8 mil szlaków, a zwierzęta domowe są również mile widziane.

Najlepszy czas na wizytę w Parku Narodowym Acadia z psem

Acadia znajduje się w pobliżu Bar Harbor, które jest absolutnie nadmorskim miastem. Oznacza to, że wiele lokalnych barów z owocami morza i niektóre sklepy są zamykane na zimę.

Wysoki sezon w Bar Harbor przypada między Dniem Pamięci a Dniem Pracy. Jeśli dostęp do wszystkich restauracji i sklepów jest dla Ciebie ważny, warto zaplanować podróż w tym czasie. Letnie temperatury są orzeźwiające i zwykle w ciągu dnia oscylują w granicach 70 stopni.

Jeśli kochasz śnieg, nie masz nic przeciwko bardziej ograniczonym opcjom zakwaterowania i restauracji i chcesz poczuć się, jakbyś miał Acadię tylko dla siebie, zaplanuj swoją podróż zimą. W Parku Narodowym Arcadia znajdziesz wiele szlaków, które świetnie nadają się do wędrówek w rakietach śnieżnych i narciarstwa biegowego.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Park Narodowy Acadia znajduje się na naszej krótkiej liście ulubionych miejsc do odwiedzenia z psami. Byłoby to wspaniałe miejsce na następne wakacje! Mamy nadzieję, że to spojrzenie zachęci Cię do zobaczenia wszystkiego, co park ma do zaoferowania.

Zobacz także

(Odwiedzono 18 797 razy, 36 odwiedzin dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.